Sayfalar

7 Mart 2015 Cumartesi

Yağmur Sonrası / Sarah JioMerhabalar,


''Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır... Ya yoksa? '' diyor  sevgili yazarımız..


Sizce var mıdır ikinci bir şans?


Sarah Jio'nun okuduğum ilk kitabıydı. İlk kitabıyla beğenimi kazandığını hemen söyleyeyim. Diğer kitaplarını da kısa sürede alıp okuyacağım.

Sayfa Sayısı: 347

Yayınevi: Arkadya Yayınları


Arka kapaktan:


II. Dünya Savaşı'nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet...


Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır... Ya yoksa?Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adası'ndan adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar. 1942 yazında, II. Dünya Savaşı'nın en hararetli zamanında Bora Bora Adası'nda görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk… Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green'e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar... Savaş rüzgârıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek midir? Ya siz, araya zaman, mekân, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz? 

Mart Menekşeleri ile gönüllere taht kuran Sarah Jio'dan muhteşem bir başyapıt... Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız. 


"II. Dünya Savaşı'nda Pasifik'in tam ortasında kalan, yürek burkan muhteşem bir aşk hikâyesi."

Kristin Hannah

Kitapta sıkça adını duyduğumuz o güzel şarkıyı da sizlerle paylaşmak istiyorum:

Edith Piaf -La Vie En Rose
Arka kapaktan da anlaşıldığı üzere savaş döneminde başlayan bir aşkı ve sonrasını anlatan bir olay örgüsü.. Kitabın dilinin oldukça akıcı olduğunu düşünüyorum.
Başlayınca elinizden düşüremediğim dolayısıyla bir çırpıda okuduğum kitaplardan biri daha..

Kitap hakkında spoiler duymayı sevmeyen biri olarak spoiler vermeyeceğim kızmayın lütfen :)


Kitap puanım: 10/8Güzel kitaplarla dolu günler diliyorum..

1 yorum: