Sayfalar

18 Ocak 2016 Pazartesi

Yeşil Deniz Kabuğu / Sarah Jio

Merhabalar ,

Mart Meenekşeleri ve Yağmur Sonrası kitaplarından sonra yazarın okuduğum 3.kitabıyla karşınızdayım..

Kitabın Yazarı: Sarah Jio

Yayınevi: Pena Yayınları

Türü: Yabancı Romanlar Romantik aşk

Sayfa sayısı: 312


Arka kapak bilgisi :


Yirmili yaşlarda hayat daha kolaydı. Özellikle de konu aşk olduğunda. Biriyle tanışıyordun, sen onları seçiyordun, onlar seni seçiyordu. Birlikte dünyayı fethedebilirdiniz. Paris'e taşınabilirdiniz. Bir sürü çocuk sahibi olabilir veya çiftçilik yapabilirdiniz. Günlük tuttuğunuz zamanlarda yazdığınız her şeyi yapabilirdiniz. Hayaller, parlak, çarpıcı renklerde yaşanacaktı. Hayat sizindi, ikinizindi. Her şeye birlikte göğüs gerip birlikte yaşayabilirdiniz. Hayatınızı birine bağlardınız ve gerisi önemini kaybederdi. Peki ya şimdi? 

"Sarah Jio, her kitabında olduğu gibi, aşk hikâyesini, geçmişi ve gizemi birlikte harmanlayarak içinizi ısıtacak, okuduktan sonra kolay unutamayacağınız bir roman sunuyor. Yeşil Deniz Kabuğu, geçmişin kolay kolay peşimizi bırakmayacağını, dönüp dolaşıp bizi bulacağını son derece tatlı ve merak uyandırıcı bir dille anlatırken, bir yandan da Kailey'yle birlikte çıktığımız bu, zamanlar arası yolculukta, geride bıraktıklarımızı, hayatımızdan silinip gidenleri ve kendi geçmişimizi düşünmemizi sağlıyor. Yazarın ve türün hayranları kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacak. Henüz Sarah Jio'yu hiç okumadıysanız buradan başlayabilirsiniz." 
-Tuğçe'nin Kitaplığı-

"Klasik bir Sarah Jio değil, bir Sarah Jio klasiği. Sürükleyici bir aşk hikâyesi... Okurken umudu, hüznü ve aşkı içinizde yaşayacağınız, aşkın en derinlerde olduğunu hissedeceğiniz etkili bir yolculuk. Daima kalbinizdeki sese kulak verin, aşkın hep var olduğuna inanın. İçinizdeki sonsuz sevgiye dokunmak istiyorsanız kesinlikle okumalısınız."
-Sarah Jio Turkey-

"Sarah Jio okuyucusunu her kitabında biraz daha şaşırtarak çıtayı yükseltiyor. Merakla okuyacağınız; romantizmi, vefayı, gerçek aşkı hissedeceğiniz bir hikâye."
-Seyhandan.blogspot.com-

(Tanıtım Bülteninden)

Alıntı:

Hayat bu..Gelelim yorumlarıma:

Kitaba ilk başladığımda açıkçası sarmadı beni bir sıkıldım bir yavaş gitti. Sarah Jio'nun anlatımını çok sevdim belki o an ruh halimden öyle gelmiştir ama bir 30 sayfa sonra eski tadı bulmaya başladım.. Benim gibi düşünenler var mı?

Bu sefer açıkçası yazar beni çok şaşırttı. Kitabın sonu hiçte güzel bitmedi ya? 

-Sizce?

Ben o son bölüme kadar tamam dedim çok güzel oldu derken o son kısmı niye ekledin ki ya diye tepkiler verdim. 

Kitap ilerlediyse olayı çözmeye başlıyorsunuz başlardaki tahminlerim hiç uymadı ama bir süre sonra çözdüm olayı..

Puanım : 10/8

Okuyanların yorumlarını merakla bekliyorum..

Öpüldünüz..
9 yorum:

 1. Sarah Jio nun henüz hiç bir kitabını okumadım desem ayıp olur mu? :) Ama bu yazarı bloglarda çok görüyorum. İnşallah en kısa zamanda bende okuyacağım...

  YanıtlaSil
 2. Bu kitabını alamadım henüz. Alınacaklar arasında :) İyi okumalar bebek!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir öğretmen arkadaşımda görüp okudum bende.. Kitapokumakistermisiniz.com dan diğer iki kitabı istedim ücretsiz okuyup yollayacagım geri :)

   Sil
 3. Merhabaaa ,
  Kitap hediyesi olan bi çekilişim var. Sizi de beklerim :)
  https://www.instagram.com/p/BAttdd5N3UO/?taken-by=kitapci_lady

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o konuda çok şansısım teşekkürler :)

   Sil
 4. Çerezlik kitaplar diyorum ben bunlara. Yorulduğumda kafamı dinlendirmeye güzel oluyorlar....

  YanıtlaSil
 5. Sarah Jio kitaplarını bende okumadım henüz ama kapak tasarımları çok dikkatimi çekiyor :)

  YanıtlaSil