Sayfalar

18 Ağustos 2014 Pazartesi

The Book Sacrifice Tag - Bir Acayip Mim

Merhabalar,

Sevgili Cadının Kozmetik Kazanı'nın yazarı ikizim olan İlke'ye beni mimlediği için teşekkür ediyorum. Uzun süredir düzenli blog yazamadığım gibi mim'de yapmamıştım :) Senaryo 1: Kitapçıda kitap seçtiğinizi düşünün,bir anda bir zombi saldırısıyla karşılaşıyorsunuz ! Etrafınız ordan oraya koşuşan insanlarla dolu,karşılık verebileceğiniz bir silahınız ya da sığınabileceğiniz bir yer yok.Tam o sırada kitapçının sahibi bir duyuruda bulunuyor. Bu zombilerin tek zayıf noktası herkesin bayıldığı ama sizin nefret ettiğiniz bir kitap. O yüzden size bunu yaşatan bir kitabı seçmeniz gerek !

Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar adlı kitabına bir türlü tutunamamıştım. Bir süre sonra yeniden okuyacağım ama bu kitap şuanlık zombilerden kurtarır beni diye umuyorum :D :P


Senaryo 2: Bir kuaföre gittiniz ve saçınızı yaptırdınız. Blendax reklamındaki abladan bile güzel, hacimli saçlarınız var. Derken deli gibi bir yağmur bastırıyor, şiddetleniyor, şiddetleniyor ! Kendinizi korumak için hangi ''devam kitabını'' feda ederdiniz ?


Kesinlikle kitaplarım çok değerlidir. Feda edeceğim tek seri Pucca:)Senaryo 3: Edebiyat dersinde hocanız klasiklerin ne kadar önemli olduğundan,dünyayı nasıl değiştirdiğinden bahsediyor. Ama siz bu konuşmaya katlanamıyorsunuz ve hayatınızda okuduğunuz en tiksinç klasiği hocanızın kafasına fırlatıp, gururla bunun nedenlerini açıklıyorsunuz.

Ben de sıkıldığım bir klasik hatırlamıyorum :(


Senaryo 4 : Küresel ısınmanın dünyanın anasını ağlattığı bir dünya düşünün.İnanılmaz sıcak ya da inanılmaz soğuk hava koşullarıyla yaşıyorsunuz. Eskimo ceketinizi giyip ısınmak için gayret ediyorsunuz. Isınmak için hangi kitabınızı yakardınız ?

Yakmaya niyetleneceğim kadar sevmediğim bir kitap,hmmm düşündüm ve en feda etmeye can attığım lanet KPSS kitapları :)


Eğer yapmak isterlerse beni takip edip bu mimi yapmayan blogger arkadaşlarımı mimliyorum.Sevgiler,
Öpüldünüz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder